Elektrárna Ledvice

Navštivte nejvyšší rozhlednu v české republice!

Rozhledna nabízí díky své poloze mezi Českým středohořím a východním úpatím Krušných hor jedinečné výhledy.

Návštěvníkům je k dispozici prosklená vyhlídka s přístupným ochozem ve výšce 140 metrů. Ocitnete se tak na střeše nejvyšší průmyslové stavby v České republice!!

Infocentrum, které je součástí elektrárny Ledviceje je zaměřené na klasickou uhelnou energetiku a je tak první svého druhu v České republice.

Tématicky doplňuje ostatní informační centra Skupiny ČEZ zaměřená na jadernou energetiku či obnovitelné zdroje.

Informační centrum je třípodlažní a vyznačuje se výrazným moderním architektonickým a výtvarným řešením. Styl expozice je akční, interaktivní, nabízí zážitkovou formu prezentací a využívá vysoce vyspělé audiovizuální technologie, např. 3D zobrazení, virtuální realitu, on-line měření fotosyntézy živého stromu, detailní popisy technologie nového uhelného elektrárenského bloku, atd.

Kapacita informačního centra pro skupiny je 50 osob.

Před návštěvou elektrárny Ledvice doporučujeme kontaktovat infocentrum, nebo navštivte webové stránky:

www.cez.cz/cs/o-cez/infocentra/infocentrum-ledvice-47622

Infocentrum Elektrárny Ledvice
ČEZ, a. s.

Bílina, č.p. 141
418 48 BÍLINA

Tel.:  +420 411 10 2313
E-mail: infocentrum.ele@cez.cz

GPS: 50°34’39.255″N, 13°46’55.979E

Dopravní spojení: Nejbližší zastávky veřejné dopravy: zastávka Úpravna uhlí (autobus). Pro návštěvu Infocentra Ledvice lze využít bezplatné autobusové spojení (výstup na zastávce „Ledvice úpravna uhlí“).

Vlakem: zastávka Chotějovice ( trasa Bílina-Teplice)
AUTEM: Infocentrum Elektrárny Ledvice se nenachází v Bílině, ale téměř v Ledvicích. Pro vyhledávání v navigaci, prosím, zadejte výrazy „Dobíjecí stanice ČEZ, Chudeřice, Bílina“. Bezplatné parkoviště se nachází přímo u Infocentra